Thursday, August 10, 2006
Just found a new food yesterday. My hubby say he want to go NTUC see got some nut bar anot, so i follow him there. Then i saw this pack, got 3 kinds of flavours, cinnamon, oats&honey, and PEANUT BUTTER! Haha so i buy home to try lor, while my hubby buy another brand de. His one 6 bars for $6.90 mine 12 bars for $4.80 lor!
So i went home and try.. Mine is cheap + nice! BUT the bad thing is, its DAMN HARD. Its really HARD. lol
This nut bar very good leh(sounds like im promoting), very small+ its a energy bar+no need a fridge! Unlike chocs, small+energy bar+need fridge.. Nut bar very good for me!!! Cos im always hungry, can bring to sch and munch during lects! :D
--kat ;